Hopp til hovedinnholdet

Vintersport-magien får du hos Altibox ❄

Endelig er alle de store vinteridrettene i gang! Denne helgen markerer det virkelige startskuddet for det som forhåpentligvis blir en magisk sportsvinter.

18. november 2022

Midt i en travel VM-hverdag i fotball gjør vi oss klare til en herlig sesong i skisporet og hoppbakker. Vi er ikke nedsnødde her til lands, og også ellers i Europa lurer litt kunstsnø i løyper og bakker tidlig i sesongen. Hva gjør vel det når vi har Klæbo, Røiseland og Kristoffersen er klare med ski, gevær og alpintstøvler.

Som i 2021/22-sesongen er de forskjellige idrettene spredd på forskjellige distributører. I tillegg bys det på en liten Joker Nord ved at NRK og TV 2 har rettigheter til konkurranser som arrangeres i Norge, Østerrike og Sveits.

I tillegg gjør vi oppmerksom på at kanaler og tidspunkter for konkurranser kan bli endret i løpet av sesongen.

Foto: Erik Edland
Foto: Erik Edland

Kort oppsummert

Mye av vintersporten ser du på de faste lineære kanalene, men noen av sendingene i freestyle, alpint og hopp ser du kun på V sport 1. Velg inn V sport-pakken med poeng for å få tilgang.

I all hovedsak sendes de forskjellige idrettene her:
vsport-tv3
  • Langrenn
  • Hopp
  • Kombinert
  • Alpint
  • Snowboard og freeski
nrk
  • Skiskyting
  • Langløp langrenn (Ski Classics)
  • Langrenn, kombinert og hopp i Norge, Østerrike og Sveits
tv2
  • Skiskyting
  • Langrenn, kombinert og hopp i Norge, Østerrike og Sveits

Uke 48

Fredag 02.12 10:00 Kombinert, hopp, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Fredag 02.12 10:45 Langrenn, 10 km, menn Lillehammer, Norge TV 2
Fredag 02.12 13:00 Langrenn, 10 km, menn Lillehammer, Norge TV 2
Fredag 02.12 14:30 Kombinert, langrenn, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Fredag 02.12 15:00 Freeski, kulekjøring, menn og kvinner Ruka, Finland V sport
Fredag 02.12 16:30 Hopp, kvalifisering, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Fredag 02.12 18:15 Super-G, menn Beaver Creek, USA TV3
Fredag 02.12 20:00 Utfor, kvinner Lake Louise, Canada V sport
Lørdag 03.12 07:00 Snowboard, Big Air Beijing, Kina V sport
Lørdag 03.12 08:45 Kombinert, hopp, menn Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 09:30 Langrenn, sprint prolog, kvinner og menn Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 10:45 Skiskyting, sprint, menn Kontiolahti, Finland TV 2
Lørdag 03.12 12:00 Langrenn, sprint finaler, kvinner og menn Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 12:00 Freeski, Big Air Beijing, Kina V sport
Lørdag 03.12 13:00 Snowboard, parallellstorslalåm, kvinner og menn Livignio, Italia V sport
Lørdag 03.12 13:45 Skiskyting, sprint, kvinner Kontiolahti, Finland TV 2
Lørdag 03.12 14:05 Kombinert, langrenn, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 14:45 Kombinert, langrenn, menn Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 16:00 Freestyle, kulekjøring, kvinner og menn Ruka, Finland V sport
Lørdag 03.12 16:30 Hopp, konkurranse, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Lørdag 03.12 18:00 Utfor, menn Beaver Creek TV3
Lørdag 03.12 20:30 Utfor, kvinner Lake Louise, Canada TV3
Søndag 04.12 09:30 Kombinert, hopp, menn Lillehammer, Norge TV 2
Søndag 04.12 10:45 Langrenn, skiathlon 20 km, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Søndag 04.12 12:15 Skiskyting, jaktstart, menn Kontiolahti, Finland TV 2
Søndag 04.12 12:30 Snowboard, parallellslalåm, kvinner og menn Livignio, Italia V sport
Søndag 04.12 13:00 Langrenn, skiathlon 20 km, menn Lillehammer, Norge TV 2
Søndag 04.12 14:15 Skiskyting, jaktstart, kvinner Kontiolahti, Finland TV 2
Søndag 04.12 14:45 Kombinert, langrenn, menn Lillehammer, Norge TV 2
Søndag 04.12 15:00 Freeski, aerials, menn og kvinner Ruka, Finland V sport
Søndag 04.12 16:30 Hopp, konkurranse, kvinner Lillehammer, Norge TV 2
Søndag 04.12 18:00 Utfor, menn Beaver Creek, USA TV3
Søndag 04.12 19:00 Super-G, kvinner Lake Louise, Canada V sport

Uke 49

Torsdag 08.12 14:10 Skiskyting, sprint, kvinner Hochfilzen, Østerrike NRK
Fredag 09.12 09:25 Langrenn, sprint prolog, kvinner og menn Beitostølen, Norge NRK
Fredag 09.12 10:00 Hopp, kvalifisering, menn Titisee Neustadt, Tyskland V sport
Fredag 09.12 14:45 Hopp, konkurranse, menn Titisee Neustadt, Tyskland V sport
Fredag 09.12 12:00 Langrenn, sprint finaler, kvinner og menn Beitostølen, Norge NRK
Fredag 09.12 13:45 Skiskyting, sprint, menn Hochfilzen, Østerrike NRK
Fredag 09.12 19:25 Skøyter, 1500 meter, menn Calgary, Canada TV3+
Fredag 09.12 20:10 Skøyter, 500 meter, kvinner Calgary, Canada TV3+
Fredag 09.12 20:50 Skøyter, 3000 meter, kvinner Calgary, Canada TV3+
Fredag 09.12 21:45 Skøyter, lagsprint, menn Calgary, Canada TV3+
Lørdag 10.12 09:30 Ski Classics, langløp langrenn, 15 km, lagtempo Bad Gastein, Østerrike NRK
Lørdag 10.12 09:30 Storslalåm, 1. omgang, menn Val d'Isère, Frankrike TV3
Lørdag 10.12 10:00 Langrenn, 10 km, kvinner Beitostølen, Norge NRK
Lørdag 10.12 10:30 Storslalåm, 1. omgang, kvinner Sestriere, Italia TV3
Lørdag 10.12 11:30 Skiskyting, jaktstart, kvinner Hochflizen, Østerrike NRK
Lørdag 10.12 12:15 Langrenn, 10 km, menn Beitostølen, Norge NRK
Lørdag 10.12 12:15 Hopp, mikskonkurranse Titisee Neustadt, Tyskland TV3
Lørdag 10.12 12:30 Storslalåm, 2. omgang, menn Val d'Isère, Frankrike V sport
Lørdag 10.12 13:40 Skiskyting, stafett, menn Hochflizen, Østerrike NRK
Lørdag 10.12 14:00 Storslalåm, 2. omgang, kvinner Sestriere, Italia V sport
Lørdag 10.12 19:25 Skøyter (klokkeslett for øvelser ikke publisert) Calgary, Canada TV3+
Søndag 11.12 09:15 Ski Classics, langløp langrenn, prolog kvinner Bad Gastein, Østerrike NRK
Søndag 11.12 09:30 Slalåm, 1. omgang, menn Val d'Isère, Frankrike V sport
Søndag 11.12 10:30 Slalåm, 1. omgang, kvinner Sestriere, Italia V sport
Søndag 11.12 10:50 Ski Classics, langløp langrenn, prolog menn Bad Gastein, Østerrike NRK
Søndag 11.12 11:30 Skiskyting, stafett, kvinner Hochflizen, Østerrike NRK
Søndag 11.12 12:15 Hopp, konkurranse, kvinner Titisee Neustadt, Tyskland V sport
Søndag 11.12 12:30 Slalåm, 2. omgang, menn Val d'Isère, Frankrike V sport
Søndag 11.12 13:00 Langrenn, miksstafett, kvinner og menn Beitostølen, Norge NRK
Søndag 11.12 13:30 Slalåm, 2. omgang, kvinner Sestriere, Italia V sport
Søndag 11.12 14:15 Skiskyting, jaktstart, menn Hochflizen, Østerrike V sport
Søndag 11.12 14:30 Hopp, kvalifisering, menn Titisee Neustadt, Tyskland NRK
Søndag 11.12 15:15 Hopp, konkurranse, menn Titisee Neustadt, Tyskland V sport

Uke 50

Torsdag 15.12 14:10 Skiskyting, sprint, menn Annecy-Le Grand Bornand, Frankrike TV 2
Fredag 16.12 08:45 Kombinert, hopp, kvinner Ramsau, Østerrike TV 2
Fredag 16.12 09:25 Kombinert, hopp, menn Ramsau, Østerrike TV 2
Fredag 16.12 10:30 Utfor, kvinner St. Moritz, Sveits TV 2
Fredag 16.12 11:45 Super-G, menn Val Gardena, Italia V sport
Fredag 16.12 13:15 Kombinert, langrenn, kvinner Ramsau, Østerrike TV 2
Fredag 16.12 13:40 Kombinert, langrenn, menn Ramsau, Østerrike TV 2
Fredag 16.12 14:15 Skiskyting, sprint, kvinner Le Grand-Bornand, Frankrike TV 2
Fredag 16.12 15:45 Hopp, kvalifisering, menn Engelberg, Sveits TV 2
Lørdag 17.12 08:00 Ski Classics, langløp langrenn, 40 km La Venosta, Italia NRK
Lørdag 17.12 08:45 Kombinert, hopp, kvinner Ramsau, Østerrike TV 2
Lørdag 17.12 09:25 Kombinert, hopp, menn Ramsau, Østerrike TV 2
Lørdag 17.12 10:30 Utfor, kvinner St. Moritz, Sveits TV3
Lørdag 17.12 10:45 Langrenn, sprint prolog, kvinner og menn Davos, Sveits V sport
Lørdag 17.12 11:45 Utfor, menn Val Gardena, Italia V sport
Lørdag 17.12 12:10 Skiskyting, jaktstart, menn Le Grand-Bornand, Frankrike TV 2
Lørdag 17.12 13:15 Langrenn, sprint finaler, kvinner og menn Davos, Sveits TV3
Lørdag 17.12 13:35 Kombinert, langrenn, kvinner Ramsau, Østerrike TV 2
Lørdag 17.12 14:15 Skiskyting, jaktstart, kvinner Le Grand-Bornand, Frankrike TV 2
Lørdag 17.12 15:10 Kombinert, langrenn, menn Ramsau, Østerrike TV 2
Lørdag 17.12 16:00 Hopp, konkurranse, menn Engelberg, Sveits TV3
Søndag 18.12 10:00 Storslalåm, 1. omgang, menn Alta Badia, Italia V sport
Søndag 18.12 10:45 Langrenn, 20 km, kvinner Davos, Sveits TV3
Søndag 18.12 11:30 Super-G, kvinner St. Moritz, Sveits V sport
Søndag 18.12 12:10 Skiskyting, fellesstart, menn Le Grand-Bornand, Frankrike TV 2
Søndag 18.12 12:30 Hopp, konkurranse, menn Engelberg, Sveits TV3
Søndag 18.12 13:15 Langrenn, 20 km, menn Davos, Sveits TV3
Søndag 18.12 13:30 Storslalåm, 2. omgang, menn Alta Badia, Italia V sport
Søndag 18.12 14:15 Skiskyting, fellesstart, kvinner Le Grand-Bornand, Frankrike TV 2

Uke 51

Mandag 19.12 10:00 Storslalåm, 1. omgang, menn Alta Badia, Italia V sport
Mandag 19.12 13:30 Storslalåm, 2. omgang, menn Alta Badia, Italia V sport
Torsdag 22.12 17:45 Storslalåm, 1. omgang, menn Madonna, Italia V sport
Torsdag 22.12 20:45 Storslalåm, 2. omgang, menn Madonna, Italia V sport

Uke 52

Onsdag 28.12 10:00 Storslalåm, 1. omgang, kvinner Semmering, Østerrike TV 2
Onsdag 28.12 11:30 Utfor, menn Bormio, Italia TV3
Onsdag 28.12 13:00 Storslalåm, 2. omgang, kvinner Semmering, Østerrike TV 2
Onsdag 28.12 14:15 Hoppuka: Kvinner, konkurranse Villach, Østerrike TV 2
Onsdag 28.12 16:30 Hoppuka: Menn, Kvalifisering Oberstdorf, Tyskland TV3
Torsdag 29.12 11:30 Super-G, menn Bormio, Italia TV3
Torsdag 29.12 13:00 Hoppuka: Kvinner, konkurranse Villach, Østerrike TV 2
Torsdag 29.12 15:00 Slalåm, 1. omgang, kvinner Semmering, Østerrike TV 2
Torsdag 29.12 16:30 Hoppuka:Menn, Konkurranse Oberstdorf, Tyskland TV3
Torsdag 29.12 18:30 Slalåm, 2. omgang, kvinner Semmering, Østerrike TV 2
Lørdag 31.12 11:30 Tour de Ski: Sprint, prolog, kvinner og menn Val Müstair, Sveits TV3
Lørdag 31.12 14:00 Hoppuka: Kvalifisering Garmisch-Partenkirchen, Tyskland V sport
Lørdag 31.12 14:00 Tour de Ski: Sprint, finaler, kvinner og menn Val Müstair, Sveits TV3
Lørdag 31.12 16:00 Hoppuka: Kvinner, konkurranse Ljubno, Slovenia TV3
Søndag 01.01 12:00 Tour de Ski: 10 km, kvinner Val Müstair, Sveits TV3
Søndag 01.01 13:15 Tour de Ski: 10 km, menn Val Müstair, Sveits TV3
Søndag 01.01 14:00 Hoppuka: Konkurranse Garmisch-Partenkirchen, Tyskland TV3
Søndag 01.01 16:30 Hoppuka: Kvinner, konkurranse Ljubno, Slovenia TV3